Z których opon można korzystać w sezonie zimowym
Jeśli chcesz jeździć w sezonie zimowym, a zima będzie obejmować śnieg i niskie temperatury, musisz mieć opony zimowe. W przypadku opon zimowych oznacza to, że są to opony, które są zatwierdzone do użytku zimowego i które przeszły testy wydajności wymagane na śniegu. Nie wystarczy, że mają oznaczenie M + S, które wskazuje Błoto i Śnieg, które nie są testowane i będą miały znacznie gorsze właściwości niż te, które przeszły testy wydajności, a tym samym mają symbol trzech szczytów płatka śniegu (3PMSF) na boczna ściana opony.

Jeśli więc planujesz jeździć w warunkach zimowych, będziesz musiał wybrać jeden z rodzajów opon, które mają oznaczenie 3PMSF, a są to dedykowane opony zimowe, które są albo kolcowane, albo bez kolców, lub wtedy masz opony całoroczne, które są również bez ćwieków. Zasadniczo wszystkie te, które zostały zatwierdzone do użytku zimowego, mogą być używane i okażą się wystarczające bezpieczeństwo podczas jazdy w warunkach zimowych. Będą lepsze od opon letnich już wtedy, gdy temperatura spadnie poniżej zera stopni Celsjusza, dlatego ważna jest zmiana opon na czas.

Jeśli wybierzesz opony na każdą pogodę, nie ma powodu, aby zmieniać, ponieważ opony na każdą pogodę mogą być używane przez cały rok i będą działać jako opony zimowe, gdy nadejdzie zima, i będą działać jak opony letnie w okresie letnim. Zapewnia to wysoki poziom bezpieczeństwa i wygody osobom mieszkającym na obszarach o bardzo zmiennych warunkach pogodowych i nie zawsze w warunkach zimowych. W obszarach, gdzie przez większość sezonu zimowego naprawdę nie potrzebujesz opon zimowych, będą one idealne.

Na obszarach, które mają długie i mroźne zimy z dużą ilością śniegu, najprawdopodobniej zastosują opony zimowe, które będą naprzemiennie z oponami letnimi. Wymaga to wymiany opon po zakończeniu sezonu zimowego, a następnie przed jego ponownym rozpoczęciem. Jeśli masz opony zimowe z kolcami lub bez kolców w samochodzie, będziesz mieć doskonałą przyczepność na śniegu i lodzie i będziesz mógł bezpiecznie jeździć przez całą zimę. Oba będą dobre na zimowe warunki, ale kolce z metalowymi kolcami będą lepsze na lodzie niż bez kolców, ale tylko nieznacznie.

Więcej informacji na temat opon zimowych można znaleźć na stronie: https://www.nokiantyres.pl/Mga Komento

Mga sikat na post sa blog na ito

Opony zimowe na trudne warunki zimowe

Dlaczego powinieneś zmienić opony na zimowe?

Upewnij się, że zmieniasz opony odpowiednio wcześnie w swoim SUV-ie