Opony zimowe na trudne warunki zimowe
Jest powód, dla którego powinieneś zmienić opony zimowe przed nadejściem zimy, a to dlatego, że opony zimowe są stworzone na zimowe warunki. Są w stanie poradzić sobie w każdych warunkach zimowych, ponieważ są to opony zimowe klasy premium. Zapewnia to bezpieczeństwo potrzebne do prowadzenia pojazdu z wystarczającą kontrolą nad samochodem. Opony zimowe muszą mieć dobrą przyczepność na śniegu i lodzie, abyś mógł skutecznie się zatrzymać i mieć wystarczającą przyczepność, aby zacząć i pokonywać nawet strome podjazdy.

Nie martw się więc, jeśli ulice są pokryte śniegiem lub burza śnieżna, ponieważ Twoje opony zostały stworzone z myślą o takich warunkach. Podczas intensywnych śnieżyc trzeba bardziej martwić się o widoczność niż o wystarczającą przyczepność i kontrolę. Opony zimowe mogą wykorzystywać wzór bieżnika, aby uzyskać bardzo dobrą przyczepność i kontrolę na zaśnieżonych nawierzchniach. Na co należy uważać, jest zasypany śnieg, który może zmienić się w lodową nawierzchnię, co często zdarza się na skrzyżowaniach, na których wiele samochodów jeździ, a następnie zatrzymuje się. Może to spowodować, że te miejsca będą bardzo śliskie. W takich okolicznościach lepsze są opony z kolcami, które mają metalowe kolce, które zapewniają przyczepność na lodzie. Opony bez kolców nie są tak dobre na lodzie, ale nie są daleko, ponieważ mają cząsteczki przyczepności zintegrowane z bieżnikiem, aby stworzyć wrażenie papieru ściernego i są w stanie wytworzyć tarcie ścierne na lodzie.

Kluczem jest to, że opony letnie nie mają realnej szansy na pracę w trudnych warunkach zimowych; dlatego często są one zabronione w krajach, w których panują ostre zimy. W okresie trudnych warunków zimowych opony letnie są niedozwolone i należy je montować. Jeśli w twoim kraju nie ma takich przepisów, nadal powinieneś unikać próby jazdy w takich warunkach z oponami letnimi.

Upewnij się więc, że masz dobre zimowe opony klasy premium, które są w dobrych warunkach z głębokością bieżnika powyżej 4 mm i mają w nich wystarczające ciśnienie. Powinny być również wolne od nacięć i pęknięć, które mogą prowadzić do pękania opon. Musisz również upewnić się, że masz je zamontowane w samochodzie przed nadejściem śniegu, abyś był bezpieczny, gdy nadejdzie śnieg.

Więcej informacji na temat opon zimowych można znaleźć na stronie: https://www.nokiantyres.pl/


Mga Komento

Mga sikat na post sa blog na ito

Dlaczego powinieneś zmienić opony na zimowe?

Upewnij się, że zmieniasz opony odpowiednio wcześnie w swoim SUV-ie