Dlaczego powinieneś zmienić opony na zimowe?Jak sama nazwa wskazuje, opony zimowe to opony na sezon zimowy, a ściślej na zimowe warunki pogodowe, w tym na zimno, śnieg i lód. Opony zimowe są w rzeczywistości lepsze niż opony letnie, gdy tylko temperatura spadnie poniżej zera stopni Celsjusza. Głównym powodem jest to, że opony letnie nie są przeznaczone na chłodne dni, a ich bieżnik nie jest zoptymalizowany pod kątem śniegu i lodu. Zostały zaprojektowane z myślą o wysokich temperaturach i warunkach drogowych, po których przejedziesz głównie latem. Oznacza to suchy asfalt i są one również zoptymalizowane na ulewny letni deszcz.

Pogoda letnia i zimowa jest tak drastycznie inna, zarówno pod względem temperatur, jak i nawierzchni, na której jeździsz, dlatego bardzo trudno jest zaprojektować oponę, która będzie w stanie poradzić sobie z pełnym zakresem obu tych sytuacji, szczególnie jeśli wymagasz również wysokich osiągów. Latem na suchych letnich drogach guma będzie dobrze trzymać się asfaltu. Mieszanka gumy jest zoptymalizowana, aby zapewnić właściwą równowagę między miękkością i przyczepnością, a jednocześnie mieć dobrą charakterystykę zużycia opon, aby zminimalizować zużycie. Wzór bieżnika zapewni dobre właściwości sterowania i kierowania, a także krótką drogę hamowania. Bieżnik uwzględnia również dobre właściwości na mokrych nawierzchniach, dzięki czemu można uniknąć aquaplaningu, a jednocześnie ma doskonałą przyczepność na mokrej nawierzchni.

Gdy dotrzesz do zimy, będziesz mieć zupełnie inną oponę. Po pierwsze, masz opony, które wytrzymują niskie temperatury, a jednocześnie są miękkie i elastyczne. Następnie wzór bieżnika musi być zaprojektowany na śnieg, lód i błoto pośniegowe. Muszą także zapewnić przyczepność w tych warunkach. Właśnie dlatego, gdy zbliżasz się do zimy, musisz zmienić opony na zimowe. Potrzebujesz opon zoptymalizowanych do warunków i zapewniających przyczepność i bezpieczeństwo, których potrzebujesz. Dlaczego zmiana jest całkiem jasna, ponieważ jazda na oponach letnich jest niebezpieczna.

Ponieważ jazda na oponach letnich jest niebezpieczna, konieczna będzie wymiana opon przed nadejściem zimy. Ponieważ opony zimowe są już bezpieczniejsze niż opony letnie, w których temperatura spada poniżej zera, powinieneś już to zmienić, gdy temperatura spada i nie czekaj, aż nadejdzie śnieg. Poprawi to twoje bezpieczeństwo.

Więcej informacji na temat opon zimowych można znaleźć na stronie: https://www.nokiantyres.pl/


Mga Komento

Mga sikat na post sa blog na ito

Opony zimowe na trudne warunki zimowe

Upewnij się, że zmieniasz opony odpowiednio wcześnie w swoim SUV-ie