Rotacja opon jest częścią konserwacji oponIstnieje kilka ważnych kroków w celu zapewnienia dobrej i właściwej konserwacji opon. Konserwacja opon jest bardzo ważna, ponieważ zapewnia, że opony są w dobrym stanie i można je bezpiecznie prowadzić. Opony odgrywają bardzo ważną rolę w osiągach i bezpieczeństwie pojazdu. Wpływają nawet na zużycie paliwa. Ważne jest, aby dbać o opony, aby zapewnić ich dłuższą żywotność i zapewnić bezpieczeństwo, nie powodując przy tym niepotrzebnych kosztów prowadzenia pojazdu.

Jedną z najłatwiejszych części konserwacji jest sprawdzenie głębokości bieżnika opon. Można to łatwo zrobić wciskając monetę w rowek i mierząc odległość. Sprawdź przednią i tylną oponę, aby sprawdzić, czy występują między nimi różnice w zużyciu. Jeśli występuje różnica w zużyciu opon większym niż 2-3 mm, należy je obrócić. Jeśli zazwyczaj zmieniasz opony co 6 miesięcy między oponyletnie  a zimowymi, w tym przypadku zwykle wykonuje się obrót. Jeśli poradzisz sobie z jednym zestawem przez cały rok, będziesz musiał oprzeć obrót, gdy osiągniesz różnicę 2-3 mm. Obrót opon jest łatwy do wykonania na stacji obsługi opon.

W samochodach elektrycznych i hybrydowych zużycie jest wyższe z powodu wyższego momentu obrotowego, dlatego ważne jest, aby uważniej monitorować zużycie, aby zobaczyć, kiedy należy obrócić opony. Konieczne będą również opony zoptymalizowane do tego zastosowania z bardziej odporną na zużycie mieszanką gumową. Właściwy obrót opon wydłuży ich żywotność.

Inne ważne czynności konserwacyjne obejmują kontrolę wzrokową opon. Musisz sprawdzić, czy nie ma widocznych uszkodzeń, takich jak skaleczenia, pęknięcia lub łzy. Należy również sprawdzić ciśnienie w oponie, aby upewnić się, że ciśnienie w oponach jest prawidłowe. Nie jest dobrze mieć zbyt wysokie lub zbyt niskie ciśnienie w oponach. Niskie ciśnienie w oponach zwiększa opór toczenia, co z kolei zwiększa zużycie paliwa i zużycie opon. Oba zwiększą koszt. Jeśli zauważysz jakiekolwiek problemy z oponami, zawsze powinieneś odwiedzić stację serwisową opon, aby mogli sprawdzić problem.


Mga Komento

Mga sikat na post sa blog na ito

Opony zimowe na trudne warunki zimowe

Dlaczego powinieneś zmienić opony na zimowe?

Upewnij się, że zmieniasz opony odpowiednio wcześnie w swoim SUV-ie