Nowa opona do walki z mokrymi drogamiOpony Nokian wprowadziły nową oponę zaprojektowaną do pokonywania mokrych warunków, które mogą być niebezpieczne i mogą powodować aquaplaning. Nowa opona Nokian Wetproof uzyskała doskonałe recenzje w wielu testach przeprowadzonych w różnych testach porównawczych przeprowadzonych w całej Europie. Opony te nie tylko zapobiegają aquaplaningowi, ale także zapewniają doskonałą przyczepność i kontrolę na mokrych nawierzchniach. Droga hamowania jest również bezprecedensowo krótka. Będąc oponą letnią, ma również doskonałe osiągi w suchych warunkach, co jest warunkami, z którymi zmierzysz się głównie latem. Jednak większość wypadków w okresie letnim ma miejsce, gdy jest mokro, ponieważ masz gorszą przyczepność i ryzyko aquaplaningu.

Dzięki oponie, która jest w stanie dobrze radzić sobie na mokrej nawierzchni i posiada klasyczne znaki towarowe Nokian Tyres, niski opór toczenia zapewnia, że ​​opony zużywają mniej paliwa. Opony te mają unikalną koncepcję bezpieczeństwa w dwóch strefach, która zapewnia bardziej zrównoważony kontakt drogowy i lepszą przyczepność na mokrych nawierzchniach. Bieżnik ma kilka elementów konstrukcyjnych, które zapobiegają aquaplaningowi, który działa na rzecz usuwania wody z powierzchni drogi, a technologia Nokian Tyres Coanda przyspiesza usuwanie wody z powierzchni, odsuwając ją od opony. Ich koncepcja „Responsive Lock” wspiera żebra, jednocześnie pozwalając wodzie wypływać z opon.

Problem z aquaplaningiem polega na tym, że jeśli twoja opona nie jest w stanie pchać wody, która jest obecna na powierzchni drogi, z boku, to kończy się sytuacja, w której opona unosi się na wierzchu warstwy wody. Oznacza to, że opona traci kontakt z nawierzchnią drogi i teraz pływa tylko na powierzchni wody, a Ty tracisz kontrolę nad pojazdem. Aquaplaning jest przerażający i może być niebezpieczny, więc musisz wziąć to na poważnie. Aquaplaning jest główną przyczyną wypadków podczas ulewnego deszczu.

Dzięki tym oponom wiesz, że masz wysokiej jakości oponę letnią, która poradzi sobie zarówno w suchych, jak i mokrych warunkach. Dzięki temu możesz odpocząć i cieszyć się komfortową jazdą, wiedząc, że będziesz bezpieczny bez względu na letnią pogodę, z którą spotkasz się podczas jazdy.


Aby uzyskać więcej wskazówek dotyczących Nokian Wetproof, odwiedź :https://www.nokiantyres.pl/

Mga Komento

Mga sikat na post sa blog na ito

Opony zimowe na trudne warunki zimowe

Dlaczego powinieneś zmienić opony na zimowe?

Upewnij się, że zmieniasz opony odpowiednio wcześnie w swoim SUV-ie