Kiedy należy wybrać oponę na każdą pogodę dla swojego SUV-a?
Jest to dość proste pytanie, na które można odpowiedzieć, ale zależy ono również od osobistych preferencji. Samochody typu SUV, takie jak wszystkie inne pojazdy, będą wymagać opon zimowych, gdy będą używane w warunkach zimowych. Warunki zimowe są nie tylko wtedy, gdy ziemia jest pokryta śniegiem i lodem, ale już zaczyna się, gdy temperatura spada stale poniżej zera stopni Celsjusza. Na tym etapie opony letnie będą twarde i nie będą w stanie dostosować się do nawierzchni, po której jedziesz. Kauczuk w oponach zimowych jest jednak w stanie pozostać miękki i będzie wciśnięty w zagłębienia powierzchni, zwiększając tarcie, a tym samym przyczepność. Gdy to zniknie, a Ty masz oponę letnią bez wzoru bieżnika, która powoduje tarcie, to zasadniczo masz znacznie mniejszą przyczepność i przyczepność.

Dlatego jazda samochodem z oponami letnimi jest niebezpieczna w warunkach zimowych. Kiedy masz do czynienia z lodem i śniegiem, masz niewielką szansę na uniknięcie wypadku dzięki twardym oponom, które nie mają przyczepności ani innych właściwości opon zimowych. Jeśli będziesz jeździł w zaśnieżonych warunkach, możesz wybrać zmianę opon między porami roku, aby mieć opony letnie i opony zimowe i zmieniać je w miarę zmiany sezonu. Masz również możliwość wyboru opony zimowej zatwierdzonej na każdą pogodę, z której możesz korzystać przez cały rok. Dedykowane opony zimowe są najlepsze na śniegu i lodzie, ale opony na każdą pogodę dobrze sprawdzają się w łagodnych warunkach zimowych. Pod żadnym pozorem nie należy próbować używać opon letnich przez cały rok, jeśli w ciągu roku wystąpią warunki zimowe.

Wybór zależy więc od tego, ile i jakie surowe warunki zimowe mają zazwyczaj miejsce zamieszkania. Jeśli zimy są ekstremalne, wybierz opony zimowe, jeśli są dość łagodne i chcesz jeździć niezależnie od prognozy pogody, a następnie wybierz oponę na każdą pogodę dla swojego samochodu lub oponę SUV na każdą pogodę do swojego SUV-a. . Możesz uniknąć konieczności zmiany opon i próbować przewidzieć, kiedy rzeczywiście dokonać zmiany, aby nie skończyć z oponami letnimi, gdy zimowa pogoda powróci na kilka dni podczas wiosny.

Aby uzyskać więcej porad dotyczących opon na każdą pogodę, odwiedź:

Mga Komento

Mga sikat na post sa blog na ito

Opony zimowe na trudne warunki zimowe

Dlaczego powinieneś zmienić opony na zimowe?

Upewnij się, że zmieniasz opony odpowiednio wcześnie w swoim SUV-ie