Efektywność paliwowa nie zależy tylko od samochodu
Jak oszczędny będzie Twój samochód, można znaleźć w specyfikacji samochodu. Zużycie paliwa zależy od stylu jazdy, rodzaju jazdy i opon, które masz w samochodzie. Płynny styl jazdy zawsze zużywa mniej paliwa niż bardzo agresywny styl jazdy. Jeśli więc chcesz jeździć z niskim zużyciem paliwa, płynnie i utrzymuj prędkość tak stałą, jak to możliwe, i utrzymuj ograniczenia prędkości.

Masz także różnicę w zużyciu paliwa między ruchem miejskim a jazdą po autostradzie. Jazda po autostradzie jest bardziej ekonomiczna, ponieważ można utrzymać tę samą prędkość i wydajnie uruchomić silnik. Stop i start, którego doświadczasz podczas jazdy po mieście, nie jest zbyt ekonomiczny, a zużycie paliwa wzrośnie. Jeśli jeździsz głównie po mieście, będziesz musiał żyć z wyższym zużyciem paliwa niż wskazano. W mieście możesz nadal jeździć tak sprawnie, jak to tylko możliwe, ale zużycie paliwa zawsze będzie wyższe niż w przypadku jazdy po autostradzie.


Wysokiej jakości opony zazwyczaj mają niski opór toczenia, co zmniejsza zużycie paliwa i emisję CO2. Wyższy opór toczenia oznacza, że ​​będziesz potrzebować więcej mocy, aby pokonać opór, dzięki czemu będziesz zużywał więcej paliwa. To samo odnosi się do niskiego ciśnienia w oponach. Dlatego ważne jest regularne sprawdzanie ciśnienia w oponach. Jest to szybki sposób na utrzymanie wysokiego poziomu bezpieczeństwa i niskiego zużycia paliwa.

Ważne jest, aby pamiętać, że opony mają duży wpływ na zużycie paliwa w Twoim samochodzie. Przyczyniają się również do bezpieczeństwa Twojego samochodu, zapewniają, że możesz zatrzymać się na czas, aby uniknąć wypadków i zapobiec aquaplaningowi, gdy pada deszcz. Tanie opony mogą wyglądać atrakcyjnie, gdy je kupujesz, ale ponieważ zazwyczaj zużywają się szybciej i mają większy opór toczenia niż opony wysokiej jakości, prawdopodobnie w końcu zapłacisz więcej. Połącz to z faktem, że jesteś bardziej narażony na wypadek z powodu dłuższej drogi hamowania i gorszych wrażeń z jazdy ze względu na wysoki hałas toczenia, wybór opony do jazdy powinien być dość prosty.

Więcej informacji na temat opon o niskim zużyciu paliwa można znaleźć na stronie: https://www.nokiantyres.pl/


Mga Komento

Mga sikat na post sa blog na ito

Opony zimowe na trudne warunki zimowe

Dlaczego powinieneś zmienić opony na zimowe?

Upewnij się, że zmieniasz opony odpowiednio wcześnie w swoim SUV-ie