Powody, dla których opony nie dają oczekiwanej przyczepności


opony

Może być kilka powodów, dla których nie uzyskasz przyczepności, jakiej oczekujesz od opon. Niektóre są oczywiste, a inne mniej oczywiste. Niektóre z oczywistych rzeczy to złe opony. Albo jakość opon była zła, albo opony są już zużyte. Jeśli głębokość bieżnika jest mniejsza niż 4 mm, przyczepność zmniejsza się i trzeba kupić nowe opony.

Może to wynikać z faktu, że ciśnienie w oponach jest nieprawidłowe, a Ty masz albo nadmuchane opony, albo opony o niedostatecznym napięciu. Może to spowodować, że pojazd będzie działał w sposób, do którego nie jesteś przyzwyczajony. Niedopompowane opony będą także zużywać więcej paliwa i zużywają się szybciej. Nadmiernie napompowane opony mają tendencję do większego zużycia opon w środku opony i zmniejszają powierzchnię styku i niższy chwyt. Napompowanie opon do ciśnienia wskazanego w instrukcji obsługi jest łatwym zadaniem.

Amortyzatory twojego samochodu również mogą tu odgrywać rolę. Złe amortyzatory nie są w stanie mocno oprzeć opony o drogę, tworząc wystarczającą przyczepność. Samochody ze złymi amortyzatorami mają dłuższą drogę hamowania. Należy to również sprawdzić, aby sprawdzić, czy może to być przyczyną. Z czasem amortyzatory zużywają się, więc mogą łatwo powodować ten problem. Masz 4 amortyzatory w samochodzie, każdy umieszczony nad oponami. Nie jest kosztowne ani czasochłonne, aby je zmienić na stacji paliw.

Wtedy może być tak, że masz złe opony w danych okolicznościach. Opony budżetowe mogą być dobre na suchej drodze, ale źle na mokrej drodze. Bieżnik opony ma duży wpływ na przyczepność opony. Sprawdź, czy masz odpowiednie opony wysokiej jakości do panujących warunków. Jeśli jeździsz zimą w warunkach zimowych, potrzebujesz odpowiednich opon zimowych, które zostały zatwierdzone do jazdy zimą. Opona zatwierdzona do jazdy zimą będzie miała symbol 3 PMSF na bocznej ścianie opony.

Myślę, że jeśli przejdziesz przez tę listę, znajdziesz powód ograniczonej przyczepności opon. Jeśli nie, udaj się do stacji serwisowej opon i poproś o pomoc.

Więcej informacji na temat opon można znaleźć na stronie: https://www.nokiantyres.pl/Mga Komento

Mga sikat na post sa blog na ito

Opony zimowe na trudne warunki zimowe

Dlaczego powinieneś zmienić opony na zimowe?

Upewnij się, że zmieniasz opony odpowiednio wcześnie w swoim SUV-ie