Ryzyko Używania Letnich Opon Zimą


Ryzyko Używania Letnich Opon Zimą
Nie do uniknięcia jest kupowanie opon letnich, jeśli pochodzisz z miejsca, które przeżywa upalny, gorący letni sezon. Jeśli nie planujesz korzystać z pojazdu w ciepłym sezonie, musisz mieć opony letnie, aby kontynuować jazdę wygodnie i bezpiecznie na drodze. Podczas gdy opony całoroczne są odpowiednie na wiosnę, lato i jesień, nie mogą zapewnić takiego samego poziomu wydajności, jaki zapewniają opony letnie.

Kupując opony letnie, należy je stosować podczas cieplejszych miesięcy w roku. Używanie tych opon podczas innych pór roku nie jest zalecane. Ponieważ letnie opony są specjalnie zaprojektowane do stosowania na palących się drogach, nie są dobre, jeśli chodzi o deptanie po zaśnieżonych drogach. Są one wyposażone w mieszankę bieżnika, która składa się z gumy i wypełniaczy. Kiedy je używasz na pokrytych śniegiem lub lodem drogach, ryzyko poślizgu będzie znacznie większe. Są one wykonane ze specjalnej mieszanki gumowej, która ma zapewnić dobrą przyczepność na zakurzonych drogach, a nawet na lekko wilgotnej powierzchni i warstwach błota. Jednak taka korzyść okazuje się bezużyteczna, gdy wykonujesz nagłe zwroty podczas jazdy samochodem na zimowej drodze.

Specjalna mieszanka gumy, z której są wykonane opona letnia, gwarantuje, że latem nie stanie się zbyt miękka ani zbyt twarda. W przypadku stosowania w zimie ta funkcja może powodować większy opór toczenia, który powoduje, że pojazd zużywa więcej gazu. O ile nie zmarnujesz dużo pieniędzy, nie wykorzystasz tych opon zimą, wiedząc, że będą obciążać twoje finanse.

Sprawdź naszą stronę internetową pod adresem Nokian Tyres, aby uzyskać więcej informacji na temat opon letnich.

Mga Komento

Mga sikat na post sa blog na ito

Opony zimowe na trudne warunki zimowe

Dlaczego powinieneś zmienić opony na zimowe?

Upewnij się, że zmieniasz opony odpowiednio wcześnie w swoim SUV-ie