Ważne Cechy Zimowych Opon

Ważne Cechy Zimowych Opon
Jazda w zimie nie jest zabawna ani bezpieczna, chyba że zainstalujesz odpowiednie opony zimowe na swoim pojeździe. Bez opon zimowych równie dobrze można zaparkować go w garażu, aby poczekać, aż temperatura znów się rozgrzeje. W ciągu dnia ludzie stosowali łańcuchy śniegowe na oponach, aby utrzymać ich elastyczność na zaśnieżonych i oblodzonych drogach w niektórych rejonach. Obecnie nie jest to konieczne, ponieważ postęp technologiczny doprowadził do wprowadzenia opon zimowych, które dobrze sprawdzają się na zaśnieżonych, piaszczystych i oblodzonych drogach. Jeśli nie podoba Ci się kłopot z instalowaniem łańcuchów śniegowych w samochodzie, gdy zbliża się zima, możesz po prostu kupić zestaw opon zimowych do wykorzystania w tym sezonie.

Co zatem sprawia, że ​​opony zimowe są najlepszym wyborem w miejscach, w których panuje ekstremalna zimowa pogoda? Pierwszą rzeczą jest specjalny wzór bieżnika tych opon. Ich wzór bieżnika pozwala utrzymywać kontakt podczas jazdy samochodem przez śnieg, lód i błoto pośniegowe. Pomaga również spakować śnieg w klocki bieżnika, aby zwiększyć przyczepność. Mimo, że śnieg na śniegu nie wydaje się być całkowicie intuicyjny, jest całkiem niezły. Zapakowany śnieg w oponach bardzo pomaga, gdy jeździsz swoim samochodem.

Kolejną cechą, która sprawia, że ​​opony zimowe są idealne do użytku w niskich temperaturach, są lamele. Są to małe szczeliny lub nacięcia znalezione w blokach bieżnika opon zimowych. Działają one jak gryzące krawędzie, które chwytają nierówności na śniegu i drogach pokrytych lodem i zapewniają, że opony są prawidłowo utrzymywane na swoim miejscu. Lamele, które można znaleźć na nowoczesnych oponach zimowych, mają kształt zygzakowaty, co pozwala uzyskać większą sztywność bieżnika i lepszą przyczepność boczną podczas jazdy.

Szpilki są kolejną godną uwagi cechą, która sprawia, że ​​opony zimowe są idealne na zimne dni. Korzyść z kolców jest widoczna w miejscach, w których zimą są zwykle pokryte lodem. Kopią w lód, aby zapewnić lepszą przyczepność i pozwalają na lepszą kontrolę nad pojazdem.


Aby uzyskać więcej informacji na temat opon zimowych, odwiedź stronę httwww.nokiantyres.pl.

Mga Komento

Mga sikat na post sa blog na ito

Opony zimowe na trudne warunki zimowe

Dlaczego powinieneś zmienić opony na zimowe?

Upewnij się, że zmieniasz opony odpowiednio wcześnie w swoim SUV-ie