Jak kupować najlepsze zimowe opony do Twojego SUV-a


Gdy nadejdzie zima, powinieneś zainwestować w najlepsze opony zimowe, jeśli nadal chcesz cieszyć się najlepszą jazdą na drodze. Opony całoroczne są zaprojektowane tak, aby dobrze spisywać się wiosną, latem i jesienią, ale w obszarach, w których występują bardzo ostre zimy, dedykowane opony zimowe są najlepszą opcją. Na lodzie, śniegu, a nawet na zimnym chodniku, droga zatrzymania dla SUV-a wyposażonego w opony zimowe może być znacznie krótsza w porównaniu do samochodu z oponami całorocznymi. Oznacza to, że ryzykujesz udziałem w wypadku, jeśli nalegasz na używanie opon całorocznych na oblodzonych i zaśnieżonych zimowych drogach.

Mimo że kupowanie najlepszych SUV opony zimowe nie gwarantuje automatycznie bezpieczeństwa na ośnieżonych, piaszczystych i oblodzonych drogach zimowych, są one prawdopodobnie doskonałym miejscem do rozpoczęcia. Jeśli połączysz je ze znakomitymi umiejętnościami jazdy na SUV-ie i zdrowym rozsądkiem, możesz bezpiecznie dotrzeć do celu bez względu na pogodę. Musisz się upewnić, że te opony znajdują się na górze listy, gdy zbliża się mroźna zima.

Kiedy wybierasz się na zakupy opon zimowych, konieczne jest, aby wybrać odpowiednie dla Twojego SUV, a także zimowy stan lokalizacji. W sklepach oponiarskich, które odwiedzasz, zauważysz, że istnieją dwa rodzaje opon zimowych, a mianowicie opony zimowe z kolcami i opony bez kolców. Cechą wyróżniającą opony z kolcami są metalowe kołki, które nazywane są kołkami. Kołki kopią głębiej w lód i śnieg, zapewniając lepszą przyczepność i kontrolę nad pojazdem. Opony zimowe z tymi kołkami zalecają stosowanie w obszarach, w których występują ekstremalne zimowe warunki pogodowe.

Opony zimowe bez kolców, z drugiej strony, nie mają metalowych kołków. Zamiast tego mają małe nacięcia w bieżniku o nazwie Sipes. Lamele przeznaczone do poprawy trakcji, podobnie jak metalowe szpilki. Ci, którzy preferują opony bez kolców, prawdopodobnie docenią także przyjemną jazdę. Obecnie poziom hałasu większości opon z kolcami jest bardzo niski, ale nadal nie mogą one konkurować z cichymi oponami zimowymi bez kolców.


Aby uzyskać więcej wskazówek, jak kupić najlepsze zimowe opony SUV, odwiedź nokiantyres.pl dzisiaj.

Mga Komento

Mga sikat na post sa blog na ito

Opony zimowe na trudne warunki zimowe

Dlaczego powinieneś zmienić opony na zimowe?

Upewnij się, że zmieniasz opony odpowiednio wcześnie w swoim SUV-ie